Doğru kokuyu ararken düşünmemiz gereken en önemli şey kokuyu hangi vesileyle sıkmak istediğinizdir. Özellikle mevsimler (yazın daha ziyade hafif, ferah parfümler, kışın ise rahatlıkla daha ağır, yoğun kokular kullanabiliriz) ve vesileler (örneğin sıradan işgünü, spor veya gece eğlencesi) önemli rol oynarlar. Elbette koku sizin tipinize de uygun olmalıdır: Daha ziyade doğal bir sportifliğiniz mi var yoksa şık bir romantik misiniz? Bu noktada LR size çok sayıda çeşit sunar.
Son olarak doğru kokuyu ararken size yardımı dokunacak tek şey denemektir. Bunun için de LR sizlere Starbox içerisinde pratik denemelikler sunmaktadır. Kokuları önce koku/koklama şeridinde denemenizi ve hoşunuza giderse bir kez de cildiniz üzerinde denemenizi tavsiye ederiz. Çünkü koku, ancak cilt üzerinde kendisini doğru bir şekilde gösterir ve siz de ancak bu şekilde kokunun sizin hoşunuza gidip gitmediğini değerlendirebilirsiniz.
İpucu: Arka arkaya en fazla 4 kokuyu koklayın. Sonrasında kısa bir mola verin. Çünkü burnunuz kısa bir süre içerisinde yorulur.