Para İlişkinizde Yok Ne Demek?

Zamanla yaşlandıkça insan çok şey görür, tecrübe eder. Bu süreçte iş hayatına atılıp artık ailesinden bağımsız kendi kazancını elde ettiğinde para meselesi her daim yaşamının içinde olur. Evet olacak, para her şey değil ama çok şeydir bu hayatta, “daha iyi” ile başlayan cümleler kurabilmek için gereklidir. Yaşamınız boyunca bir çok kişi ile tanışır bir çok kişi ile dostluklar arkadaşlıklar kurarsınız. Bu bir çok kişinin içinde tabii ki ilk etapta akrabalarınız vardır. İşte bu ilişkilerde bence en oyunbozan faktör her zaman “Para”dır. Hepsinde demek istemiyorum evet gayet safiyane dostluklar arkadaşlıklar biriktirebilirsiniz hayatınızda ki para sadece bir kağıttan ibaret olabilir. Ama ben genel ile ilgili konuşuyorum.

Geriye dönüp tecrübelerinize baktığınızda paranın içine girdiği çoğu dostluk, arkadaşlık, akrabalık bozulmuştur veya bozulmaya doğru yol almıştır. Birlikte iş yaparsınız işin içinde elbette para olur. Borç alır verirsiniz işin içinde para olur. Artık sonunda bir yerde dur demezseniz eğer, para yozlaştırır. Malesef hayatımızı sürdürebilmek için paraya ihtiyacımız vardır ve bu amaçla bilerek yada bilmeyerek ilişkilerimizi yok etmeye doğru meyil ederiz.

Bu kadar uzun tanımlayıcı bir giriş yaptın Murat, peki ne demek istiyorsun ilişkinizde yok diyerek söylesene diyenleriniz vardır. Ne demiştim doğrudan satışı anlatırken daha önce; bu üreticinin tüketici ile doğrudan buluşması idi. Doğrudan satışın ne olduğunu iyice kavradıktan sonra nasıl kazandığınıza bir bakın: Doğrudan satışta iki türlü kazanç vardır.
1. Satış yaparak, şirketten aldığınız ürünleri yine şirketin belirlediği satış fiyatlarından birebir satış yapmak ki ben LR Health & Beauty‘i seçerken bu durumu da göz önüne alarak yaklaşık %40 kar marjı olan bir kazancı tercih ettim.
2. Organizasyon kurup uzun vadede mevcut işinizin gelir düzeyini geçecek kazançlar elde etmek. Bu LR Health & Beauty’i tercih etmemdeki en büyük sebepti. Pazarlama planının düzeni, adilliği şeffaflığı ve kazancı gerçekten çok iyi ki bunun hakkında ayrıntılı bilgi için bana her zaman mesaj atabilirsiniz. Şirketimin izin verdiği ölçüde bu konuda da yazı yazmak istiyorum.

İşte 2. kazançta Para insan ilişkilerinizde yok. Nasıl mı? Ürünleri satmayı bir kenara bırakalım ki bu kısa vadede iyi bir kazançtır, bir ekip kurduğunuzda kazancınızın tamamı şirketiniz tarafından prim olarak size ödenecek. Bakın kim tarafından ödeniyor ŞİRKET. Yani bu ne demek? Sizin ekip kurarken, birlikte büyürken kuracağınız dostluklar arkadaşlıklar bu işi yaptığınız sürece aranızda para ilişkisi olmadan devam edecek. Belki yıllar boyu sürecek arkadaşlıklar edinebilecek. Siz birlikte işinizi geliştirmeye uğraşın ve şirketinizin size emeğinizin karşılığını versin. Tıpkı LR’ın her ayın 10’unda bir önceki ayın primlerini hesaplayıp ayın 15’inde primlerinizi hesabınıza vergisi ödenmiş bir şekilde gönderdiği gibi.

Bu sayede ekibinizle birlikte odaklanmanız gereken şeyler işiniz ve dostluklarınız oluyor. Bakın dostluklar arkadaşlıklar çok önemli, insanlarla olan ilişkiniz çok önemli. Neden mi? Adı üzerinde “Network Marketing =Ağ Pazarlama”, nasıl olacak, insanlarla ilişkilerinizle “ağ” oluşturabileceksiniz. Para olmadan bir kişi ile ilişkiniz nasıl olur bir düşünün? Muhabbetinize doyum olmaz değil mi? Her konuda konuşur, her konuda fikir alışverişinde bulunursunuz.

Tüm bu sebeplerden ötürü Para insan ilişkilerini bozan en büyük etken diyorum. Doğrudan satışla parayı dostluklarınızdan kaldırın, paranın kölesi olmayın o sizin köleniz olsun. Kazançlarınızı hayırlısıyla harcayın. İyi günler dilerim.

Doğrudan satış hakkında, benim şirketim olan LR Health & Beauty hakkında daha fazla bilgi almak, sizde bu sektörde kazanmak istiyorsanız durmayın ve bana iletişim formunu buradan doldurarak ulaşabilirsiniz. Bilgi paylaştıkça büyür.

 1,281 total views,  1 views today