İnsan vücudu her gün sayısız zorlukla karşı karşıyadır. Refahımızı etkileyen faktörler arasında örneğin stres, zihinsel çaba, çok aktif bir yaşam tarzı veya yavaş metabolizma bulunur. Bu nedenle özellikle sonbahar ve kış aylarında kendimizi yorgun, bitkin ve konsantrasyon sorunları yaşadığımızda vücudumuzu doğru beslenme ve takviye ile desteklemek önemlidir. İçindekiler listesi kalsiyum ve lesitini içermelidir. 

AÇIKLAMA

Vücudumuzdaki kalsiyum ve lesitinin rolünü abartmak zordur. Kalsiyum uygun seviyelerde tutulduğunda kemiklerimiz kuvvetli, dişler sağlıklı ve kan pıhtılaşma süreçleri düzgün bir şekilde gerçekleşir. Fosfolipidlere ait olan lesitin ise vücudumuzda çok önemli bir bileşendir. Fosfolipidler, tüm hücre zarlarının ve hücre içi organellerin zar yapılarının temel yapısal ve işlevsel yapı taşlarıdır. Birçok araştırmacının bildirdiği gibi, lesitin vücudumuzda gerçekleşen bir dizi metabolik süreci destekler. Lesitinin yapısı, asetilkolin üretiminde temel bir element olan kolin (B grubuna ait bir vitamin) içerir. Kolin, normal karaciğer fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur, normal homosistein metabolizmasına ve lipid metabolizmasına katkıda bulunur. 

İÇERİKLER

Ürün, toz organik kalsiyum içerir (bu formdaki kalsiyumun yararları ve yüksek derecede emilebilirliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen şunu okuyun: TIENS Nutrient Süper Kalsiyum Tozu ).

Takviyenin ikinci bileşeni olan lesitin, özellikle hücre zarlarının bir bileşeni olarak vücudun her hücresinde bulunur. Vücudun hemen her hücresinde bulunmasına rağmen, farklı organlarda bulunan lesitin miktarı farklılık gösterir.

Ek ayrıca taurin içerir. Taurin, amino asit grubundan organik bir bileşiktir. Pek çok doku hücresinde bulunur ve çeşitli organların birçok fizyolojik sürecinde önemli rol oynar. En büyük miktar beyinde (epifiz bezinde ve hipofizde), retinada, kalpte, kasta ve safrada bulunabilir. İnsan vücudunda taurin, kükürt içeren amino asitlerin varlığında oluşur: sistein ve metiyonin, bu nedenle vücut hücrelerindeki seviyeleri bittiğinde taurin üretimi engellenebilir.

Takviyenin bir başka bileşeni de folik asittir. Folat, normal kan oluşumuna katkıda bulunur, normal psikolojik fonksiyonlara katkıda bulunur, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur. Ürün ayrıca, normal psikolojik fonksiyona ve normal enerji veren metabolizmaya katkıda bulunan B1 vitamini ve B12 vitamini içerir. C vitamini, yoğun fiziksel egzersizler sırasında ve sonrasında bağışıklık sisteminin normal işlevini destekler. Aynı zamanda kan damarlarının, kemiklerin, cildin, dişlerin, kıkırdak ve diş etlerinin düzgün çalışması için çok önemli olan normal kolajen oluşumuna da katkıda bulunur.

AKSİYON

Preparatın bileşenleri geniş bir etki yelpazesine sahiptir:

  • Kalsiyum normal nörotransmisyona katkıda bulunur, kasların sağlıklı çalışmasını sağlar, uygun kan pıhtılaşma süreçlerine ve uygun enerji metabolizmasına katkıda bulunur.
  • B1 vitamini ve B12 vitamini, normal psikolojik işleve ve normal enerji veren metabolizmaya katkıda bulunur.
  • Lesitin, normal karaciğer fonksiyonunun, normal homosistein metabolizmasının ve normal lipid metabolizmasının korunmasına katkıda bulunan bir kolin kaynağıdır.
  • Folat, normal psikolojik fonksiyona, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına ve ayrıca bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

ÖNERİLEN GÜNLÜK KISIM

Günde bir kapsül alınması tavsiye edilir. Dozu kademeli olarak günde iki kez bir kapsüle ve ardından günde üç kez bir kapsüle çıkarmak mümkündür.  

ÖNERİLER

Ek, kahve veya çay ile karıştırılmamalıdır. Ürün özellikle yorgunluk, dikkat dağınıklığı durumlarında ve sonbahar-kış döneminde tavsiye edilir. Ek, fiziksel ve zihinsel aktivitenin artması durumunda da kullanılabilir.

 429 total views,  5 views today